Zabieg peelingu (od ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka.
Odpowiednio dobrany peeling to doskonały sposób, aby pobudzić skórę twarzy do działania. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć pierwsze efekty – spłycenie drobnych zmarszczek, wyrównanie kolorytu, ujędrnienie skóry i jej gładkość. To tylko niewielka część tego, co potrafią zrobić kwasy. Należy jednak pamiętać, że nawet powierzchniowy peeling to inwazyjny zabieg kosmetyczny, w trakcie którego lub po nim mogą wystąpić zaczerwienienia albo reakcje alergiczne. Dlatego tak ważnym etapem przed wykonaniem peelingu jest przygotowanie skóry do niego, aby zabieg złuszczania był przede wszystkim bezpieczny i jak najbardziej skuteczny.
Jeśli nadal się zastanawiasz, czy skóra potrzebuje przygotowania do peelingu, to koniecznie musisz przeczytać ten artykuł.
Jakie preparaty pomogą przygotować skórę do peelingu?Przygotowanie skóry do peelingów powierzchownych i średnio głębokich będzie się różniło. W obu jednak przypadkach przed zabiegiem złuszczania są stosowane kwasy i retinol, lub ich połączenie. Złuszczanie powierzchniowe i przygotowanie skóry do zabieguJeśli decydujemy się na peeling powierzchniowy, należy włączyć do pielęgnacji domowej co najmniej jeden kosmetyk o określonym stężeniu kwasów i stosować go przez 7-14 dni. Może być to tonik, serum lub krem. Najbardziej wszechstronnym preparatem marki Renew z kwasami dla domowej pielęgnacji jest tonik z kwasami AHA&BHA. Kosmetyk ten zawiera 11% kwasów – 9% kwasów AHA i 2% kwasu salicylowego. | ![]() |
Jeśli planujemy wykonać peeling średniogłęboki, to schemat domowej pielęgnacji skóry będzie podobny jak przed powierzchniowym, przy czym zalecane jest dodatkowe wykonanie 1 lub 2 zabiegów złuszczania powierzchniowego w gabinecie kosmetycznym. Pozwoli to kosmetologowi wyczuć, jak zachowuje się skóra pacjenta pod wpływem działania kwasów. W trakcie dodatkowego zabiegu doskonałe sprawdzi się peeling AHA o kremowej konsystencji i pH 2,8. Preparat jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry i wieku.
Ważną kwestią jest również sprawdzenie podatności skóry na konkretny preparat złuszczający, który będzie użyty podczas zabiegu. Przykładowo, jeśli wykonujemy zabieg Jessner`s Peel, to przed peelingiem używamy preparatów wyłącznie z kwasem mlekowym. Natomiast przed planowanym średnio głębokim peelingu z retinolem, zalecamy dodać do domowej pielęgnacji serum z retinolem Rejuvenating Retinol i stosować go wieczorem przez co najmniej dwa tygodnie.
– w celu sprawdzenia występowania reakcji alergicznej lub indywidualnej nietolerancji niektórych kwasów (jeśli pojawi się niepożądana reakcja, będzie ona znacznie mniejsza przy użyciu tonika z kwasem, niż przy użyciu mocniejszego preparatu złuszczającego);
– żeby zidentyfikować poszczególne obszary wrażliwości na twarzy i ominąć je podczas peelingu (czasem skóra np. podbródka czy fałdów nosowo-wargowych reaguje na kwasy wyraźnym zaczerwienieniem, z kolei pozostałe obszary – normalnie);
– aby uzyskać większą tolerancję skóry na kwasy – przy regularnym stosowaniu złuszczających preparatów cera staję mniej wrażliwa i dostosowuje się do zabiegu peelingu, który będzie przebiegał bardziej komfortowo dla pacjenta;
– stosując kwasy przez 10 dni, wygładzamy powierzchnię skóry i usuwamy martwy naskórek, dzięki czemu peeling wnika do zewnętrznej warsztaty skóry równomiernie.
Przygotowując skórę do złuszczających zabiegów, uzyskujemy bardzo widoczne i szybko dostrzegalne efekty nawet po powierzchniowym peelingu, a przeprowadzenie peelingu średnio głębokiego będzie komfortowe, bez ewentualnych przykrych niespodzianek.
Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj najnowsze informacje, ekskluzywne oferty i ciekawe treści.
Nasza strona korzysta z ciasteczek. Zamknięcie okna oznacza akceptację regulaminów plików “cookies” kliknij “sprawdź” aby dowiedzieć się więcej.
Nasza strona korzysta z Recaptcha, bardzo prosimy o zapoznanie się regulaminem Warunki i Prywatność