Jesteś kosmetologiem? Zarejestruj się, aby mieć dostęp do całej oferty cenowej i dokonać zamówienia w sklepie. 

Zaloguj się

Zabieg peelingu – jak przygotować skórę?

Co to jest peeling?

Zabieg peelingu (od ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka.

Odpowiednio dobrany peeling to doskonały sposób, aby pobudzić skórę twarzy do działania. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć pierwsze efekty – spłycenie drobnych zmarszczek, wyrównanie kolorytu, ujędrnienie skóry i jej gładkość. To tylko niewielka część tego, co potrafią zrobić kwasy. Należy jednak pamiętać, że nawet powierzchniowy peeling to inwazyjny zabieg kosmetyczny, w trakcie którego lub po nim mogą wystąpić zaczerwienienia albo reakcje alergiczne. Dlatego tak ważnym etapem przed wykonaniem peelingu jest przygotowanie skóry do niego, aby zabieg złuszczania był przede wszystkim bezpieczny i  jak najbardziej skuteczny.

Jeśli nadal się zastanawiasz, czy skóra potrzebuje przygotowania do peelingu, to koniecznie musisz przeczytać ten artykuł.

Jakie preparaty pomogą przygotować skórę do peelingu?

Przygotowanie skóry do peelingów powierzchownych i średnio głębokich będzie się różniło. W obu jednak przypadkach przed zabiegiem złuszczania są stosowane kwasy i retinol, lub ich połączenie.

Złuszczanie powierzchniowe i przygotowanie skóry do zabiegu

Jeśli decydujemy się na peeling powierzchniowy, należy włączyć do pielęgnacji domowej co najmniej jeden kosmetyk o określonym stężeniu kwasów i stosować go przez 7-14 dni. Może być to tonik, serum lub krem. Najbardziej wszechstronnym preparatem marki Renew z kwasami dla domowej pielęgnacji jest tonik z kwasami AHA&BHA. Kosmetyk ten zawiera 11% kwasów  – 9% kwasów AHA i 2% kwasu salicylowego.

Nakładanie peelingu pędzelkiem

Peeling średniogłęboki

Jeśli planujemy wykonać peeling średniogłęboki, to schemat domowej pielęgnacji skóry będzie podobny jak przed powierzchniowym, przy czym zalecane jest dodatkowe  wykonanie 1 lub 2 zabiegów złuszczania powierzchniowego w gabinecie kosmetycznym. Pozwoli to kosmetologowi wyczuć, jak zachowuje się skóra pacjenta pod wpływem działania kwasów. W trakcie dodatkowego zabiegu doskonałe sprawdzi się peeling AHA o kremowej konsystencji i pH 2,8. Preparat jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry i wieku.

Ważną kwestią jest również sprawdzenie podatności skóry na konkretny preparat złuszczający, który będzie użyty podczas zabiegu. Przykładowo, jeśli wykonujemy zabieg Jessner`s Peel, to przed peelingiem używamy preparatów wyłącznie z kwasem mlekowym. Natomiast przed planowanym średnio głębokim peelingu z retinolem, zalecamy dodać do domowej pielęgnacji serum z retinolem Rejuvenating Retinol i stosować go wieczorem przez co najmniej dwa tygodnie.

Dlaczego warto przygotowywać skórę do peelingu?

– w celu sprawdzenia występowania reakcji alergicznej lub indywidualnej nietolerancji niektórych kwasów (jeśli pojawi się niepożądana reakcja, będzie ona znacznie mniejsza przy użyciu tonika z kwasem, niż przy użyciu mocniejszego preparatu złuszczającego);

– żeby zidentyfikować poszczególne obszary wrażliwości na twarzy i ominąć je podczas peelingu (czasem skóra np. podbródka czy fałdów nosowo-wargowych reaguje na kwasy wyraźnym zaczerwienieniem, z kolei pozostałe obszary – normalnie);

– aby uzyskać większą tolerancję skóry na kwasy – przy regularnym stosowaniu złuszczających preparatów cera staję mniej wrażliwa i dostosowuje się do zabiegu peelingu, który będzie przebiegał bardziej komfortowo dla pacjenta;

– stosując kwasy przez 10 dni, wygładzamy powierzchnię skóry i usuwamy martwy naskórek, dzięki czemu peeling wnika do zewnętrznej warsztaty skóry równomiernie. 

Przygotowując skórę do złuszczających zabiegów, uzyskujemy bardzo widoczne i szybko dostrzegalne efekty nawet po powierzchniowym peelingu, a przeprowadzenie peelingu średnio głębokiego będzie komfortowe, bez ewentualnych przykrych niespodzianek.

Spis treści

Peeling z kwasami AHA opakowanie
Peeling z AHA kwasami AHA Peeling 250 ml
Kremowy peeling z kwasem glikolowym (5%) i kwasem mlekowym (2,5%)

Aktywne serum z retinolem 50 ml
Serum odmładzające z retinolem Rejuvenating Serum Retinol 50 ml
Wysoce aktywne serum z retinolem (0,5%)

371 zł

Tonik z kwasem PHA Refining Skin Tonic opakowanie
Tonik z kwasem PHA Refining Skin Tonic 250 ml
Nawilżający tonik z kwasem glukonowym (5%)

187 zł